Wpisy

 • niedziela, 25 lutego 2018
  • Minimalism Game

   W lutym postanowiłam zabawić się w "Minimalism Game". Jest to jeden ze sposobów na motywację do przeglądu i zmniejszenia swojego stanu posiadania. Polega on na tym, by każdego dnia pozbywać się jednej rzeczy więcej niż dnia poprzedniego. Czyli pierwszego dnia wyrzucamy/oddajemy jedną rzecz, drugiego dwie, trzeciego trzy, itd. Gra się kończy, gdy któregoś dnia nie jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniu. U mnie był to 14 dzień, na koniec którego powinnam pozbyć się już 105 rzeczy, a na mojej liście widniało ich "tylko" 95.

   Uważam to przedsięwzięcie głównie za eksperyment i nie przywiązuję zbyt wielkiej wagi do ostatecznie osiągniętego wyniku, chociażby dlatego, że przy skupianiu się na liczbach pojawiają się bezsensowne dylematy, czy przeterminowana próbka kosmetyku jest "przedmiotem", czy raczej po prostu śmieciem, takim samym jak papierek po cukierku, którego też się przecież "pozbyłam".

   Akcja przyniosła jednak kilka sukcesów, między innymi właśnie w postaci przejrzenia koszyczka na kosmetyczne próbki, biżuterii oraz koszyka na przyprawy - tu akurat wkroczył Jacek, jak przyłapał mnie na rozważaniu, czy dosypać do kurczaka papryki, która przeterminowała się z trzy lata temu. To, że po remanencie w takich miejscach daje się zauważać trochę więcej przestrzeni, motywuje do dalszych poszukiwań niepotrzebnych przedmiotów.

   Zmobilizowałam się też przy tej okazji do oddania/sprzedania kilku wartościowych przedmiotów, więc zaliczam sobie też działanie w kategorii "coś dobrego". Straciłam co prawda cierpliwość do wystawiania w nieskończoność niepotrzebnych rzeczy na sprzedaż, ale jak w szybkim czasie znajduje się na nie ktoś chętny, to jest to niewątpliwie bardziej satysfakcjonujące niż wyniesienie ich na śmietnik lub do kontenera na zużytą odzież.

   Kilka rzeczy z listy, takich jak potencjalnie jeszcze przydatne podręczniki do informatyki, jeszcze czeka na moją decyzję, w jaki sposób się ich pozbędę, ale myślę, że stanie się to dość szybko.

   perl

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   agai3
   Czas publikacji:
   niedziela, 25 lutego 2018 18:11