Wpisy

 • środa, 11 maja 2016
  • Zakupy

   Od jakiegoś czasu prowadzę listę zakupów ubraniowych. Capsule Wardrobe sprawia, że nie potrzebuję zbyt wielu ubrań, ale również wyraźnie uświadamia, jakie ubrania są mi potrzebne i jeżeli jakiś brak daje mi się we znaki, to wpisuję go na listę. Staram się następnie kupować tylko rzeczy, które na tej liście przez jakiś czas były. Oczywiście czasami wpisuję tam coś, co po prostu wpadło mi w oko i nie jest zupełnie niezbędne, ale staram się jednak zachować taką kolejność: potrzeba/pokusa -> lista -> zakup.

   Ostatnie trzy miesiące miałam swój zakupowy post. Dotyczyło to tylko ubrań i na pocieszenie w tym czasie skusiłam się na parę idealnych czarnych pantofli na obcasie (jak najbardziej od wielu miesięcy na liście) i uroczą bransoletkę od Robię co mogę (tu już pełen spontan).

   W ten weekend odbyły się wyczekiwane przeze mnie targi HUSH, od których postanowiłam rozpocząć uzupełnianie mojej garderoby w tym sezonie. Jestem z tej wizyty bardzo zadowolona, gdyż wyszłam stamtąd jedynie z rzeczami, które miałam na liście. Zdecydowałam się ostatecznie na dwie nowe bluzki od Ennbow: białą, która zastąpi klasyczną białą koszulę i zieloną, mniej formalną z krótkim rękawem. Szukałam co prawda czegoś w odrobinę żywszym odcieniu, ale ostatecznie uznałam, że ten też jest ciekawy, a trudno by mi było znaleźć coś bardziej spełniającego inne kryteria. Rzeczy Ennbow są zrobione ze świetnych tkanin, szyte w Polsce i dobrze na mnie leżą. 

     

   Fot. Ennbow


   Trochę żałuję, że nie kupiłam czegoś bardziej "modnego". Staram się, żeby w mojej szafie były chociaż pojedyncze ciekawe egzemplarze i kiedy widzę coś z potencjałem ożywienia mojej garderoby, to jestem w stanie zapomnieć na chwilę o mojej liście, ale to nie był ten dzień.

   Na szczęście wypatrzyłam też kilka nowych marek, które oferują rzeczy warte uwagi, więc może jeszcze uda się w coś ciekawego w przyszłości zaopatrzyć.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   agai3
   Czas publikacji:
   środa, 11 maja 2016 21:52
 • niedziela, 01 maja 2016
  • Marzec i kwiecień 2016

   Tym razem podsumowanie będzie bez zdjęć, a zdjęcia pojawią się przy okazji innego wpisu. Podjęłam tę decyzję głównie dlatego, że ta ostatnia edycja pod względem doboru ubrań do złudzenia przypominała poprzednią i mogłabym w niej wykorzystać ponad połowę zdjęć z poprzedniej sesji. Wymieniłam tylko 8 sztuk ubrań, głównie dlatego, że koniec lutego to był chyba mój największy spadek energii i naprawdę nie chciało mi się analizować możliwości budowy nowych zestawów złożonych z możliwych opcji wymiany. O tym, że to nie był dobry pomysł świadczy to, że ostatecznie z tych ośmiu nowych ubrań żadnego nie założyłam więcej niż dwa razy. Wybrałam na przykład nowe rurki i więcej tunik, a jest to element garderoby, który mi trudno uwzględnić w udanych ciepłych zestawach, do których zmuszała nienajlepsza pogoda.

   Inna rzecz, że w kwietniu były takie dni, że miałam już serdecznie dosyć noszenia ciągle tego samego. Wytrzymałam do końca bez dodatkowych podmianek, ale myślę, że w kolejnej edycji uda mi się wymienić zdecydowanie więcej rzeczy. Mam tylko nadzieję, że majowa pogoda okaże się trochę łaskawsza. Przejrzałam właśnie wpisy z zeszłego roku i właśnie ta edycja okazała się najtrudniejsza, bo trzeba było pogodzić wiosenne oczekiwania z nie bardzo wiosenną rzeczywistością. Tak czy inaczej postaram się zrobić coś, żeby było trochę jaśniej i bardziej kolorowo.

   Przy okazji okazało się ,że co najmniej dwa ubrania z tej edycji i jedna sukienka "na specjalne okazje" będą musiały opuścić moją szafę, bo jednak nie czuję się w nich dobrze. To jest ta wartość dodana Kapsuły, że na takie rzeczy, które są "właściwie" dobre nie ma w niej miejsca. Za to kilka innych nienoszonych egzemplarzy zatrzymam, żeby zobaczyć, czy nie sprawdzą się lepiej po zmianie pogody i mojego nastroju na bardziej słoneczny.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   agai3
   Czas publikacji:
   niedziela, 01 maja 2016 13:01