Wpisy

 • poniedziałek, 04 czerwca 2018
  • Wiosna

   Zaczął się trzeci miesiąc mojej wiosennej Kapsuły. Na razie jestem z niej bardzo zadowolona, gdyż sprawdza mi się ona zaskakująco dobrze pomimo dość niespodziewanej fali upałów, która przyszła do Polski pod koniec kwietnia oraz tego, że dress code w mojej nowej pracy był dla mnie pewną niewiadomą w momencie jej kompletowania.

   Pozwoliłam sobie co prawda aż na 6 podmianek, ale trzy zrobiłam praktycznie od razu zauważając swoje przeoczenia, 2 wynikły z pomyłki, a jedna właśnie z cudownej pogody, kiedy to nie mogłam sobie odmówić założenia letniej sukienki Desigual.

   Ostatecznie z poprzedniej Kapsuły wymieniłam 26 ubrań, czyli praktycznie połowę. Tylko trzy rzeczy były zupełnie nowe - ciemnozielona bluzka z Simple oraz dwie jedwabne koszule z Lamberta. Bardzo mnie ucieszyło, że byłam w stanie wprowadzić znaczącą zmianę w moim sposobie ubierania się bez konieczności większych zakupów. Udało mi się znaleźć w szafie 6 koszul i 4 żakiety, których zakładanie całkiem łatwo weszło mi w nawyk, chociaż od ładnych kilku lat już tego nie robiłam. Co prawda okazało się, że nowa praca nie wymaga aż tak formalnej garderoby, jak się tego obawiałam, więc jest łatwiej, ale myślę, że i tak wytrzymałabym te trzy miesiące z tą Kapsułą.

   Po dwóch miesiącach miałam 5 nienoszonych ubrań (co pozwoliło na wykonanie 3 podmianek), tylko 4 miałam na sobie więcej niż  5 razy. Czyli ilość i wybór ubrań jest nadal optymalny - noszę praktycznie wszystko, co wybieram i poszczególne egzemplarze nie zdążają mi się znudzić.

   Mam też ciągle kilka, powiedzmy 5, sztuk ubrań domowo-weekendowych, których nie uwzględniam w tym zestawieniu, a ze względu na sporą ilość dni wolnych w maju spędziłam w nich tym razem trochę czasu. 

   Przede mną jeszcze trzy i pół tygodnia, a potem czas na moją ulubioną letnią garderobę. Oby pogoda się nie zmieniła i obym mogła cieszyć się moimi pozostałymi ubraniami jeszcze do września.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   agai3
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 czerwca 2018 21:58